Баня своїми руками: вибираємо матеріали

Баня і сауна — досить складна інженерна споруда і при розрахунку потрібно враховувати безліч нюансів, які будуть забезпечувати безпеку та ефективну експлуатацію. Матеріали для будівництва лазні умовно можна розділити на стінові, теплого-, паро - та гідроізоляційні, покрівельні та оздоблювальні.
Матеріали для стін лазні
Саме стіни визначають довговічність лазні, а також її тепловтрати. Стіни можуть виконуватися з наступних матеріалів:
Цегла. Найпростіший і дешевий матеріал для будівництва лазні. Мають високу теплопровідність, тому вимагають хорошу теплоізоляцію.
Пінобетон. Має більш легкий вага (що знижує навантаження на фундамент), більш простий в монтажі, нижче тепловтрати.
Арболіт. Це суміш цементу і органічних наповнювачів. За експлуатаційними характеристиками подібний пінобетону.
Дерево. Найбільш традиційний матеріал для будівництва лазні або сауни. Можуть використовуватися цільні колоди оциліндровані колоди, бруси профільовані, прямокутного перерізу, клеєні бруси.
Тепло-, паро - та гідроізоляція
При будівництві лазні етап тепло - і гідроізоляції просто неможливо пропустити. Без цього втрати тепла будуть величезні і витрати на опалення лазні занадто великі. З-за підвищеної вологості в парильні стіни не витримають, тому гідроізоляція повинна бути якісною.
До утеплювачів відносяться такі матеріали, як мін. вата, скловата, базальтові утеплювачі, пінополістирол, пінополіуретан, піноізол, пінопласт, ековата та ін В якості гідроізоляції використовують алюмінієву папір і різні плівки.
Оздоблювальні матеріали для будівництва лазні
Від вибору оздоблювального матеріалу залежить комфорт та безпека парилки. Безперечно найкращим матеріалом вважається обробка з дерева. Далеко не всі матеріали стійкі до високої температури. Дерев'яна вагонка для саун і лазень є самим оптимальним рішенням. Зазвичай для вагонки використовують липу, вільху, осику, трохи рідше сосну або ялину, а також екзотичне дерево абаши.
Липа і абаши приймають температуру тіла при контакті зі шкірою людини, тому не завдають опіків. Також ця деревина не темніє з часом. Однак дані матеріали відносяться до категорії преміум і коштують трохи вище іншого вагонки з дерева. Осика вважається бюджетним матеріалом. Має бактерицидні властивості, але її недолік — вона темніє з часом. Вільха — ще один популярний матеріал для будівництва лазні. Має привабливий вигляд, відрізняється водовідштовхувальними властивостями. Кедр має гарний колір, використовується в основному для обробки стелі, так як виділяє багато ефірних масел. Сосну і ялину зазвичай використовують для обробки кімнат відпочинку, тамбурах і предбанниках, оскільки при нагріванні ця деревина виділяє смоли.
Полиць для сауни і лазні також виконують з цих матеріалів. Мийне приміщення обробляють сортами дерев з високою вологостійкістю, наприклад, модриною.
Важливим моментом при виборі матеріалів для будівництва лазні і її обробки є його цілісність. Не повинно бути сучків, інакше легко можна отримати опік шкіри.
Матеріали для саун від Master Wood
Важливим моментом є розрахунок необхідної кількості матеріалу для лазні. Виконати такий розрахунок самостійно досить проблематично. При купівлі матеріалів для будівництва лазні в Master Wood, ми проведемо детальну консультацію, допоможемо з розрахунком і вибором матеріалів. Ми більше 18 років займаємося будівництвом лазень і саун різного типу, виконуємо лазні «під ключ», будували лазні в Австрії, а також для відомих людей. Ми знаємо всі тонкощі і завжди працюємо на результат. Надаємо гарантію та післягарантійне обслуговування.