18 відгуків
Позвоните к нам и Вам будет предложена максимальная СКИДКАКупить со скидкой ?

Інтернет-магазин тимчасово не працює. Все буде Україна!

+380 (95) 700-80-02
+380 (96) 230-50-34
Master Wood Строительство бань саун

Огляд печей каменок для лазні

Огляд печей каменок для лазні

Піч є основним елементом сауни і лазні. Це серце парилки, без неї нічого не буде. Печі-кам'янки для лазні відомі давно, сьогодні за типом використовуваної енергії вони бувають дров'яні та електричні. Кожен варіант має свої плюси і мінуси, а також особливості експлуатації. Спробуємо розібратися.

 

Дров'яні печі кам'янки

 

Класичний варіант печі кам'янки для лазні, працює від дров. Головне достоїнство — піч не залежить від наявності електромережі або газопроводу. Крім того, саме дров'яні печі-кам'янки створюють особливу атмосферу затишку і мікроклімат в лазні.

Прогріваються такі печі досить швидко, дозволяють досягти дуже високої температури. Деякі моделі оснащені спеціальним вогнетривким склом, через яке можна дивитися на вогонь і чути потріскування вогню, що додає атмосферності. Також дров'яні печі-кам'янки невибагливі в обслуговуванні.

Основний недолік печі — необхідність заготівлі та зберігання дров, також для підтримки певної температури необхідно постійно підкидати дрова.

У каталозі представлені дров'яні печі-кам'янки таких виробників як Harvia, Kastor, Helo, Pal, Теплодар, Новаслав.

 

Електричні печі-кам'янки

 

Основна перевага електричних печей-кам'янок — вони можуть функціонувати автоматично і не вимагають дров. Є можливість установки температури, час запуску і відключення. Все це робить експлуатацію піччю максимально простий.

Корпус таких печей виготовляють з листової сталі в декілька шарів, що забезпечує пожежобезпечність і перешкоджає випадкових опіків. Ще одна перевага — можливість відключення печі в будь-який час. Також електричні печі-кам'янки зазвичай забезпечуються запобіжними пристроями, що робить таке обладнання безпечним.

При виборі електричної печі-кам'янки важливо враховувати оптимальне напруга. Воно може бути 220 або 380В. Також має значення напруження всієї побутової мережі. Основний недолік таких печей тільки в споживанні електрики.

У каталозі представлені електричні печі-кам'янки таких виробників як Harvia, Sawo, EOS.

Перш ніж вибрати піч-кам'янка для лазні, необхідно правильно розрахувати необхідну потужність такого обладнання. Якщо потужність буде недостатньою, баню не вдасться добре протопити або для цього потрібно багато часу. Занадто потужна піч швидко нагріється, при цьому камені залишаться холодними, що також не добре. При обчисленні потужності піч підбирають з розрахунку 1 м3 на 1 кВт потужності, якщо парна по площі більше 15 м3, то розрахунок 1м3 на 0,75 кВт потужності. Також потрібно робити поправку на стіни без утеплення, великі вікна, висоту приміщення та ін. При виборі печі-кам'янки для лазні розрахунок потужності краще довірити професіоналам.

 

Печі-кам'янки для лазні з закритою і відкритою кам'янкою

 

Дров'яні та електричні печі-кам'янки можуть бути закритого та відкритого типу. Закриті печі-кам'янки для лазні призначені для постійної роботи, зазвичай використовуються для громадських лазень. Відкриті печі швидше нагріваються і швидше остигають, тому використовуються переважно в приватних саунах.

Master Wood займається будівництвом лазень і саун більше 18 років, виконуємо будівництво від А до Я, консультуємо, виконуємо 3D-проекти, а також пропонуємо все необхідне устаткування та аксесуари, в тому числі печі-кам'янки для лазні. На все обладнання поширюється офіційна гарантія якості. Також даємо гарантію на всі виконані роботи. Виконуємо післягарантійне обслуговування.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner